Orehi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. jun 2007 11:53

Orehova jedrca, ko so enkrat izluščena iz lupine, postanejo čez čas žarka ne glede nato, ali so domača ali romunska. Za daljše shranjevanje morajo ostati v lupini, jedrca pa v zamrzovalniku. Nikoli več ne kupim pakiranih jedrc ampak samo  tista, ki si jih natehtaš sam, predtem seveda enega ali dva poskusim. Še raje bi cele orehe, ampak kupljeni  so glede na ceno jedrc strašno dragi, ( najbrž zaradi dražjega transporta) domači , neškropljeni,  pa nevarno leglo moljev - vsi črvički se počasi izležejo in začnejo veselo  frfotati vsenaokrog 

Cila

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

4. jun 2007 12:10

Tudi sama ne vem, od česa je kvaliteta odvisna, ampak ko sem prvič kupila merkatorjeve so bili ODLIČNI, potem pa še samo povprečni, nato katastrofalno grenki. Romunske sem tudi poskušala, a so me razočarali samo enkrat. Ne vem... macadamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jun 2007 13:05

Juhu za domače, mi jih vse pridelamo doma. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jun 2007 15:16

Malo se jih da baje popravit, če jih na hitro popečeš v pečici, da potem niso več tako žarki, ampak gre samo če so malo žarki, ne če so že čisto zanič. Jaz sem sicer mela kar srečo, sveže kupljeni poceni orehi od soseda (2.kvaliteta, kao) so bili čisto ok. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti